Decydując się na zakup drogiego telefonu zawsze musimy w kosztach uwzględnić dodatkową ochronę w postaci szkła hartowanego oraz etui. Dodatkowe zabezpieczenie smartfonu jest niezbędne, dzięki należytej ochronie będziemy mogli dłużej cieszyć się z urządzenia. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru szkła i etui? Na te pytania odpowiemy w niniejszym poradniku.

Szkło hartowane – na co zwrócić uwagę

Wybierając szkło hartowane w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, czy szkło jest dedykowane dla danego modelu smartfona. W sklepach internetowych dostępne są szkła uniwersalne, które niestety w wielu przypadkach kompletnie nie zdają egzaminu. Szkła dedykowane dla danego urządzenia, na przykład dla Samsung Galaxy S9 posiadają dodatkowe zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu urządzenie jest lepiej chronione. Takie drobiazgi robią różnicę!

Drugą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest twardość szkła hartowanego. Twardość szkła określana jest w skali Mohsa, gdzie 10-tka oznacza najwyższy możliwy współczynnik twardości, porównywalny z twardością diamentu. Najlepsze szkła hartowane posiadają twardość na poziomie dziewięciu oczek, np. szkła hartowane marki moVear, szkła na Samsung Galaxy S9 znajdziesz tutaj https://www.movear.pl/pol_m_SKLEP_Ochrona-ekranu_Samsung-S_Galaxy-S9-525.html

Kolejnym ważnym elementem jest przeźroczystość i czułość na dotyk. Markowe szkła hartowane zawsze są idealnie przeźroczyste i praktycznie w ogóle nie pogarszają dotyku – o ile zostały założone w sposób prawidłowy. Wspomniane szkła hartowane moVear posiadają szczegółową instrukcję montażu, dzięki czemu użytkownicy dokładnie wiedzą jak założyć szkło na ekran telefonu.

Niemniej ważnym czynnikiem decydującym o wyborze szkła jest jego kompatybilność z etui. Niestety wiele szkieł hartowanych, szczególnie uniwersalnych nie będzie kompatybilnych z etui na telefon. Warto przy zakupie dopytać sprzedawcę o tę kwestię.

Etui na telefon – dodatkowe zabezpieczenie

Etui na telefon coraz częściej traktowane jest jako podstawowa forma zabezpieczenia telefonu. Jest to uzasadnione postępowanie, szczególnie dla smartfonów „wysokiego ryzyka”, które są duże i śliskie, przez co mogą łatwo wyślizgnąć się z dłoni. Etui chroni urządzenie przed zarysowaniami, ale również zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się telefonu z dłoni np. etui silikonowe na Samsung Galaxy S9 będzie doskonałym dodatkiem. Dzięki zastosowaniu etui, poprawimy warunki eksploatacji Galaxy S9, a eliminując szansę upadku, zwiększamy również życie telefonu. Niestety musimy pamiętać, że uszkodzenia mechaniczne wynikające z naszej winy nie będą podlegały gwarancji, dlatego dodatkowe wyposażenie telefonu, szczególnie tak drogiego jak Samsung Galaxy S9, jest podstawą. Tuż po zakupie nowego smartfona lub nawet przed, zawsze powinniśmy pomyśleć o dodatkowej ochronie.

ze smartfonem

W ofercie sklepów internetowych znaleźć można również bardziej eleganckie konstrukcje, wykonane ze skóry naturalnej, które nie tylko zwiększą ochronę tylnej części smartfona, ale również pozwolą wzmocnić ochronę ekranu, albowiem etui dostępne są z klapką, w części przypadków zamykaną na magnes, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa. Etui ze skóry na Samsung Galaxy S9 znajdziesz tutaj https://www.movear.pl/pol_m_SKLEP_Etui-na-smartfona_Etui-na-Samsung_Galaxy-S9-534.html

Przy wyborze etui w dużym stopniu kierujemy się instynktem, ale również patrzymy na jakość wykończenia oraz fakt, czy dane etui będzie kompatybilne ze szkłem, które chcemy zakupić. We wspomnianym sklepie internetowym większość szkieł jest kompatybilna z oferowanymi etui, w razie wątpliwości zawsze możesz dopytać sprzedawcę o szczegóły.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *