Blog o systemie Android

Porady o smartfonach, laptopach, nawigacjach GPS

biznesman w biurze o poranku

Dobra kawa do biura firmy informatycznej lub do serwisu komputerowego

Po zakupie ekspresu do kawy z reguły pojawia się pytanie, jakiej kawy użyć? Istnieje wiele odmian kawy, głównie ze względu na sposób jej uprawy i warunki, w jakich dojrzewa. Wszystko tu zależy od naszych indywidualnych gustów.

Arabica czy Robusta, jaka jest różnica?

Podstawową cechą jest stosunek arabiki i robusty. Są to różne rodzaje ziaren kawy. Prawie wszystkie odcienie aromatyzujące są reprezentowane właśnie przez arabikę. Robusta są ziarnami bardziej nasyconymi goryczą. Zawartość kofeiny w Robusta jest średnio 2 razy wyższa niż w Arabice. Robusta nie ma kwasowości i jest również odpowiedzialna za wysokość pianki kremowej, więc Robusta jest zwykle dodawana do mieszanki espresso. Z drugiej strony Arabica może mieć wiele odcieni wynikających z różnic w sensie kraju pochodzenia. Im wyższa odmiana, tym gęstsze ziarno, im bogatszy smak, tym bardziej kwaśne nuty. 100% Arabiki oznacza, że kofeina w mieszance jest stosunkowo niewielka, a zmienność smaku jest duża. Aby wyróżnić określone odcienie (cytrusy, kakao, nuty kwiatowe), musisz spróbować monosorta.

Monosort – są to ziarna zebrane w jednym kraju, na określonym terytorium, plantacji. I w konsekwencji w jednym bardziej lub mniej jednolitym klimacie z charakterystycznymi wcieleniami smakowymi.

Monosorta, z najrzadszym wyjątkiem, to tylko arabika, a w pakiecie powinny znajdować się ziarna jednej uprawy. Na przykład ziarna z Kenii, Etiopii i Meksyku mają największą kwasowość. Miękka kwaśna jagoda z odcieniem pieprzu pochodzi z Jamajki. Brazylia – Pieczone Orzechy i Kakao. Gwatemala i Uganda – ciemna czekolada. Najmniej kwaśna jest Arabika z Kuby, Dominikany i odrębna odmiana z Indii „Monsoon Malabar”. W tym ostatnim kwaśność jest dosłownie „erodowana” przez silne wiatry monsunowe, na które narażona jest kawa.

filiżanka dobrej kawy z rana

Rodzaj przetworzenia

Nadal istnieją niuanse w metodzie przetwarzania, wysokości wzrostu, wielkości ziarna. Jeśli chcesz kupić trochę innych mieszanek kawy zaraz po zakupie ekspresu do kawy, zacznij od różnych mieszanek od Lavazza. Lavazza Crema e Gusto to 30% Arabiki, 70% Robusty w składzie. Crema e Aroma jest nieco „słabszy” – 80/20. Caffe Espresso i Qualita Oro- to różne mieszanki czystej Arabiki.

Jak wybrać stopień prażenia ziaren kawy?

Kawa do ekspresu do kawy w ziarnach jest dostępna w kolorze: jasnym, średnim, ciemnym.

  • Lekko prażone ziarna odmiana skandynawska (200–210 ° C), amerykańska (temperatura pieczenia 210–220 ° C) pozwalają poznać niuanse smaku, ponieważ zachowują kwasowość.
  • Średnia prażone: Wiedeń (225–230 ° C). Najczęstszy, typowy dla mieszanek espresso. Polecam rozpoczęcie próby od niej. Jeśli chcesz więcej siły, goryczy, nasycenia – przejdź do następnego kroku.
  • Mocno prażone: francuska (240 ° C), włoska (245 ° C), hiszpańska (250 ° C). Gorzki aromat z nutami karmelu gdzie sama kwaskowatość znika. Pozwala całkowicie pozbyć się kwaśności i dodać szlachetne prażenie z bardzo długim wykończeniem. Kawa palona na ciemno powinna być oleista, błyszcząca. Taka kombinacja jest szczególnie lubiana przez pracowników biurowych.

Gdzie kupimy dobrą kawę do biura?

Wybór idealnej oferty nie będzie łatwy, na rynku mamy ogromną ilość sklepów internetowych, w tym również Advancedfood, gdzie na https://advancedfood.pl/najlepsza-kawa-ziarnista dostępna jest najlepsza na rynku kawa włoska, konkretnie mowa o kawie marki Cosmai. Poszukując idealnej kawy do biura warto wziąć pod uwagę swoje preferencje, jeśli mamy możliwości i chcemy czuć o poranku w firmie zapach kawy, wybierzmy kawę w ziarnach, którą każdego ranka zmielimy i zaserwujemy swoim pracownikom. Już sam zapach świeżo mielonej stawia na nogi i motywuje do pracy!